Modernizasyon

Modernizasyon

 

         Mevcut Asansörler Nasıl Modernize Ediliyor?

         Asansör, yüksek yoğunluklu binalara sahip bir şehir olan Alanya'da her gün kullandığımız önemli bir ulaşım aracıdır. Genellikle ağır şekilde kullanılırlar ve parçaların yıpranması ve aşınması kaçınılmazdır. Sorumlu Kişilerin (asansör sahipleri ve asansörlerin yönetimini veya kontrolünü elinde bulunduranlar da dahil olmak üzere) asansörlerinin uygun şekilde bakımının yapılmasını sağlamalıdır.

         Alanya'daki asansörler farklı yıllarda kurulmuştur. Kurulum sırasında uygun teknoloji seviyesini benimsemelerine rağmen, son yıllarda hızlı teknoloji ilerlemesi ile daha güvenli, daha güvenilir ve konforlu hale getirmek için iyileştirme alanı bulunmaktadır. Bununla birlikte, uygun bakım ve periyodik muayeneyle, mevcut asansörlerin kullanım için güvenli olduğu vurgulanmalıdır.

         Mevcut Asansörü Modernize Etmek İçin İpuçları

         Sorumlu kişiler, mevcut asansörlerin ana bileşenlerinin değiştirilip değiştirilmeyeceğine veya yeni güvenlik ekipmanı takmaya karar vermeden önce yer kullanılabilirliği, teknik fizibilite ve maliyet etkileri gibi faktörleri dikkate almalıdır.

         Sorumlu kişiler, asansörü mevcut güvenlik standartlarına getirmek için mevcut asansörlerin toplam değiştirilmesini de düşünebilirler.